, ,

‘To go ontbijt’-Budget tip: Bananenbrood

Ontbijt budget tip: Bananenbrood

Laatst was ik op zoek naar een makkelijk en voedzaam ontbijt voor onderweg. Ik had al veel gehoord over bananenbrood, maar als ik recepten tegenkwam zaten daar meestal of dure ingrediënten in of veel suiker. Ik was dan ook dolblij toen ik dit recept tegenkwam op Chickslovefood.com!

Budget bananenbrood

Ik had nog nooit bananenbrood gegeten, laat staan gebakken, maar nu ik het heb geprobeerd weet ik zeker dat ik het vaker ga maken. Niet alleen als meeneem-ontbijt is het superhandig, maar het is ook heerlijk verantwoord tussendoortje. En, zoals ik al zei, ook qua prijs zeer goed te doen!

De ingrediënten voor het bananenbrood

Het recept voor bananenbrood met appel kun je terugvinden op Chickslovefood.com. Maar in dit artikel zal ik je vertellen waarom ik dit een ontbijt budget tip noem.

Dit gaat erin:

  • 130 gr havermout – Bij de Lidl kocht ik een pak havervlokken van 500 gr voor maar €0,45. Omgerekend was ik alleen voor dit recept  €0,12 kwijt.
  • 3 bananen – Bij de Albert Heijn kocht ik 6 bananen voor €0,99, nog geen 50 cent dus voor de 3 bananen in dit brood.
  • 3 eieren – Bij de Albert Heijn kost een doos AH basis witte scharreleieren van 10 stuks €1,59. Omgerekend €0,48 voor 3 stuks.
  • 1 tl bakpoeder – Bakpoeder van dr Oetker kost 0,59 voor 5 zakjes. Ik heb 1 zakje gebruikt, dus €0,12.
  • 1 tl kaneel – Dit had ik nog in huis, omgerekend zal het nog geen cent hebben gekost.
  • 2 el kokosmelk (of andere plantaardige melk) – Ook deze had ik nog in huis, maar als je het moet aanschaffen is het waarschijnlijk het meest voordelig om een pakje of blikje kokosmelk te kopen, wat voornamelijk voor bakken wordt gebruikt (dus geen pak plantaardige melk, dat is een stuk prijziger. Zeker als je dat verder niet meer gebruikt). Die kokosmelk heb je vanaf circa €0,70 in de supermarkt. Heb je gewone melk in huis, dan kun je die natuurlijk ook gebruiken.
  • 2 appels – Bij de Lidl kocht ik 1 kg appels voor €0,99. Voor 2 appels heb ik dus  €0,39 betaald.
  • 30 gr amandelen – Ook deze kun je bij de Lidl kopen! Je betaalt €2,25 voor een zakje ongebrande amandelen van 200 gr. Omgerekend naar 30 gram is dit €0,34.
  • 50 gr rozijnen – Van Albert Heijn basis 750 gr voor slechts €1,50. Dit betekent 10 cent voor 50 gram rozijnen.

In totaal betaal je dus €2,04 voor een heel bananenbrood (de kokosmelk en kaneel niet meegerekend). En daar uit haal je circa 14 sneetjes brood uit. Nog geen 15 cent per snee dus! Als dat geen budget ontbijt is, dan weet ik het ook niet meer!

Heb jij ook een tip voor een budget ontbijt? Deel het recept op social media met #slankesloeber en/of tag @slankesloeber op Instagram, facebook of twitter!

 

2 antwoorden
  1. Saske
    Saske zegt:

    Dat was mij inderdaad ook opgevallen, dat een bananenbrood bakken vaak dure ingredienten bevat, zoals dadels of dure meelsoorten. Dus ik ben heel blij met dit artikel en het recpt van chicks love food. Dankjewel voor het delen!

    Beantwoorden

Plaats een Reactie

Meepraten?
Draag gerust bij!

Geef een reactie

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *